Netti 21 kérdése:

Matek házi! Hogy kell kiszámolni? Hat darab négyzet alapú egyenes hasáb alakú gerendából a lehető legnagyobb henger tartóoszlopokat készítjük el. Hány m3 a hulladék ha a hasáb alapéle 30 cm, magassága 2,8m?

2015. máj. 15. 14:56
 1/1 anonim ***** válasza:

1 gerenda térfogata: 0,3*0,3*2,8=0,252 m^3.


Ebből a gerendából egy 30 cm átmérőjű hengert tudunk kifaragni, ennek a térfogata: 0,15*0,15*pí=0,0225*pí m^3, tehát a hulladék: 0,252-0,0225*pí m^3. Mivel 6 van belőlük, és mindegyiknél ugyanannyi lesz a hulladék, ezért ezt szorozzuk 6-tal:


6*(0,252-0,0225*pí)=1,512-0,135*pí m^3, ezt igény szerint lehet kerekíteni. Én a pí=3,1416-os kerekítést szoktam használni, ekkor a végeredmény: 1,087884 köbméter hulladék keletkezik.

2015. máj. 15. 15:07