2015. máj. 15. 12:59
1/2 anonim válasza:
Erős bázisról van szó, tehát egyszerű képlettel számolható:
pH= -log[H3O+]
pOH= -log[OH-]
Ebből: pOH= -log10-9-en = 9
pH+pOH=14
Így: pH=14-9= 5
2/2 Silber válasza:
Két probléma is van:
1.: Lúgos anyagnak sosem lesz savas kémhatása (az 5 már bőven az)
2.: Ilyen híg koncentrációban már nem hanyagolható el a víz autoprotolízise, amit bele kell venni a számításokba.