2015. máj. 15. 12:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Erős bázisról van szó, tehát egyszerű képlettel számolható:


pH= -log[H3O+]

pOH= -log[OH-]


Ebből: pOH= -log10-9-en = 9


pH+pOH=14


Így: pH=14-9= 5

2015. máj. 15. 16:51
 2/2 Silber ***** válasza:

Két probléma is van:

1.: Lúgos anyagnak sosem lesz savas kémhatása (az 5 már bőven az)

2.: Ilyen híg koncentrációban már nem hanyagolható el a víz autoprotolízise, amit bele kell venni a számításokba.

2015. máj. 15. 19:48