2015. máj. 14. 17:54
1/2 anonim válasza:
Az eredő ellenállás 60 Ohm. Mivel Re = U / I, ezért U = I * Re, tehát 150 Volt.
2/2 anonim válasza:
Az eredő ellenállás: R = 12 Ω + 25 Ω + 33 Ω = 70 Ω
I = 2,5 A
U = I·R = 2,5 A · 70 Ω = 175 V