Fizikából kérnék kis segítséget. (egyenáram) 1, sorosan kapcsolunk 12 Ohm,25 Ohm,33 Ohm-os ellenállásokat. áramerősség 2,5 A. Mekkora a feszültség?

2015. máj. 14. 17:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Az eredő ellenállás 60 Ohm. Mivel Re = U / I, ezért U = I * Re, tehát 150 Volt.
2015. máj. 14. 18:02
 2/2 anonim ***** válasza:

Az eredő ellenállás: R = 12 Ω + 25 Ω + 33 Ω = 70 Ω

I = 2,5 A

U = I·R = 2,5 A · 70 Ω = 175 V

2015. máj. 14. 18:04