Egy tűzjelző központnál meg van adva, hogy 230VAC-n üzemelve 0.6A az áramerősség. Riasztáskor 1.5A. Nekem ki kéne számolnom, hogy mennyi az áramfelvétel Amperben. Kérlek segítsetek a fogalmak tisztázásában. :(2015. jan. 30. 12:01
1/6 2xSü válasza:
Az áramfelvétel 0,6 A.
Ha riasztás van éppen, akkor meg 1,5 A.
Ezen nincs mit kiszámolni, hiszen megadtad ezeket az adatokat.
2/6 anonim válasza:
I=P/U
0,6=138/230
1,5=345/235
VAC=Volt Váltakozó feszültség
3/6 anonim válasza:
230 a fesz, csak elírtam a másodikat
4/6 A kérdező kommentje:
Ok, tehát az áramerősség és az áramfelvétel ugyanaz?
2015. jan. 30. 12:45
5/6 2xSü válasza:
Az áramfelvétel nem igazán szakszerű kifejezés. De ha az áramfelvétel amperben a kérdés, akkor igen, az áramfelvétel itt akkor az áramerősséget jelenti.
A kérdés, hogy mire kell neked ez az adat. Ha pl. az a kérdés, hogy mekkora biztosíték kell mondjuk, akkor oké.
6/6 A kérdező kommentje:
Akku kapacitás számításához.
2015. jan. 30. 15:05