Hogyan kell az áramfelvételt kiszámolni?

Egy tűzjelző központnál meg van adva, hogy 230VAC-n üzemelve 0.6A az áramerősség. Riasztáskor 1.5A. Nekem ki kéne számolnom, hogy mennyi az áramfelvétel Amperben. Kérlek segítsetek a fogalmak tisztázásában. :(

2015. jan. 30. 12:01
 1/6 2xSü ***** válasza:

Az áramfelvétel 0,6 A.

Ha riasztás van éppen, akkor meg 1,5 A.


Ezen nincs mit kiszámolni, hiszen megadtad ezeket az adatokat.

2015. jan. 30. 12:08
 2/6 anonim ***** válasza:

I=P/U

0,6=138/230

1,5=345/235

VAC=Volt Váltakozó feszültség

2015. jan. 30. 12:15
 3/6 anonim ***** válasza:
230 a fesz, csak elírtam a másodikat
2015. jan. 30. 12:16
 4/6 A kérdező kommentje:
Ok, tehát az áramerősség és az áramfelvétel ugyanaz?
2015. jan. 30. 12:45
 5/6 2xSü ***** válasza:

Az áramfelvétel nem igazán szakszerű kifejezés. De ha az áramfelvétel amperben a kérdés, akkor igen, az áramfelvétel itt akkor az áramerősséget jelenti.


A kérdés, hogy mire kell neked ez az adat. Ha pl. az a kérdés, hogy mekkora biztosíték kell mondjuk, akkor oké.

2015. jan. 30. 13:20
 6/6 A kérdező kommentje:
Akku kapacitás számításához.
2015. jan. 30. 15:05