Tudnatok segíteni? Hogy lehet hogy az oszlop sokkal kisebb szög alatt látszik, mint a hegy?2015. máj. 14. 14:51
1/3 anonim válasza:
2/3 anonim válasza:
Mindig ábra készítésével kell kezdeni!
A szöveg és az ábrám alapján:
béta = CAD szög = 1° 5' = 65/60 °
alfa = BAC szög = 18° 41' = 1121/60 °
|BC| = 380 m
|CD| = ?
Először számoljuk ki az AB szakasz hosszát, ehhez fel kell írni az ABC derékszögű háromszögben a tangens(alfa)-t:
tg(alfa) = |BC| / |AB|
|AB| = |BC| / tg(alfa) = 380 / tg(1121/60 °) = 1123,738 m
Másodszor számoljuk ki a BD szakasz hosszát, ehhez fel kell írni az ABD háromszögben a tangens(alfa + béta)-t:
tg(alfa + béta) = |BD| / |AB|
|BD| = tg(alfa + béta) * |AB| = tg(1186/60 °) * 1123,738 = 403,832 m
Harmadszor számoljuk ki a CD szakasz hosszát (ez az emlékoszlop magassága):
|BD| = |CD| + |BC|
|CD| = |BD| - |BC| = 23,832 m
3/3 A kérdező kommentje:
Megkésve, de nagyon köszönöm! :)
2015. máj. 19. 17:53