Egy egyenlő szárú háromszög szárszöge 50°, az alapja 8dm? (Trigonometria) többi lent


a,Mekkorák a szárai?

b,Határozd meg a területé!

c,Mekkora a háromszög köré írt kör sugara?


2015. máj. 12. 21:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

a) 8/cos(65°) dm.


b) 8*(8/cos(65°)*sin(65°)/2=32*tg(65°) dm.


c) R=(a*b*c)/(4*T) képletből gondolom ki tudod számolni.

2015. máj. 12. 21:23
 2/3 A kérdező kommentje:
Levezetve is le tudod írni nekem? Előre is köszönöm, ment a zöld kéz:)
2015. máj. 12. 21:40
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem én vagyok az első válaszoló, de segítek:

a.) Kiemelsz egy derékszögű háromszöget, amiben az egyik befogó az eredeti háromszög magassága, a másik pedig az alap fele (mivel egy egy egyenlőszárú háromszög). Egy tetszőleges szögfüggvénnyel számold ki az átfogó (=az eredeti háromszög szárának) hosszát.

b.) Maradj az előző feladat derékszögű háromszögénél! A területhez kell a háromszög egy oldala és az ahhoz tartozó magassága, amit egy újabb szögfüggvénnyel (vagy az előző feladat eredményéből adódó megoldásból egy Pitagorasz-tétellel) kiszámolhatod az eredeti háromszög magasságát, abból pedig már csak egyszerűen az a*m_a/2 képlettel kiszámolod a háromszög területét.

c.) Az előttem szólóhoz tudok itt már maximálisan csatlakozni, az általa leírt képlet segítségével csak helyettesítsd be abba a területképletbe, mivel már megvan a háromszög kerülete, az egyenletben már csak a sugár lesz ismeretlen.


Sok sikert!

2015. máj. 13. 02:22