Valaki segítsen, egyszerűen nem bírom megcsinálni!? Többi lent.


Egy anya három gyermekének úgy oszt el bizonyos számú almát,

hogy Péter kapja az almák felét és még két almát, Pista a megmaradt

almák felét és még kettőt, Mari kapja az ezután megmaradt almák felét

és még kettőt. Egy alma még maradt. Hány alma volt és mennyit

kapott egy-egy gyerek?



2015. máj. 7. 00:37
 1/2 anonim ***** válasza:

x-(x/2+2)=1 -> x=6

x-(x/2+2)=6 -> x=16

x-(x/2+2)=16 -> x=36

2015. máj. 7. 05:08
 2/2 anonim ***** válasza:

Én nem szeretem amikor ilyen egyszerű feladatokba mindenféle x-eket keverünk.


Miért nem megy? Van egy alma. Menjünk visszafelé


most van egy alma.

még kettőt ... azaz most van három alma

ezután megmaradt almák felét ... azaz most van hat alma

még kettőt ... azaz most van nyolc alma

ezután megmaradt almák felét ... azaz most van 16 alma

még kettőt ... azaz most van 18 alma

az almák felét ... azaz most van 36 alma.


Péter kapott 36/2+2=20 almát, maradt 16. Pista 16/2+2=10-et, maradt 6. Mari 6/2+2=5-öt. Maradt 1.

2015. máj. 7. 18:22