8. -os matekházi!? Holnapra kellene megcsinálni az alábbi példákat, de egyszerűen nem mennek. Segítenél?


Előre is köszönöm!


Egy elefánt naponta 300liter vizet iszik.Elég-e neki naponta egy hordó víz,ha a henger alakú hordó magassága 120cm,alapkörének átmérője 60cm?



Melyik henger alakú konzervdobozba fér több babkonzerv?Abba,amelynek magassága 5cm és alapkörének átmérője 15cm,vagy abba,amelynek magassága 15cm és alapkörének átmérője 5cm?



Egy 4cm átmérőjű labda beleesett egy 5cm átmérőjű,30cm magas hengerbe.Hogyan vegyük ki a labdát anélkül,hogy megfordítanánk a hengert?


2011. márc. 2. 16:20
 1/4 anonim ***** válasza:

I.d=60, r=30 V= r*r*pí*m

V= 30*30*3,14..*120= 90*120*3,14..

300 több vagy kevesebb ennél?


II. r1= 15/2=7,5 r2= 5/2=2,5

V1= 7,5*7,5*3,14*5

V2= 2,5*2,5*3,14..*5


III. öNTSÜNK BELE VIZET!

2011. márc. 2. 16:28
 2/4 A kérdező kommentje:
Millió Köszönet!!!!!!!!!!!
2011. márc. 2. 17:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Legyen a két megadott mérőszám

x = 5

y = 15

d - az alapkör átmérője

m - a henger magassága


Két esetet kell vizsgálni


Első eset

d = y

m = x

V1 = y²*x*π/4


Második eset

d = x

m = y

V2 = x²*y*π/4


Két mennyiség egymáshoz való viszonyát vagy a különbségükkel vagy a hányadosukkal lehet vizsgálni.

Jelen esetben a hányados használata célszerűbb.

Vagyis

V1/V2 = y²*x/x²*y

V1/V2 = y/x

Behelyettesítve

V1/V2 = 15/5

V1/V2 = 3

Tehát az első esetben kapunk nagyobb térfogatot, amikor

d = 15

m = 5

=====


DeeDee

***********

2011. márc. 2. 17:42
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. márc. 2. 21:18