Tudnátok segíteni ebben a háziban? (Makro)


Egy gazdaságban a fogyasztási függvény: C = 200 + 0,8*Y, a beruházási függvény: I = 400 – 10*r, az adókulcs 25%, a kormányzati vásárlás pedig G = 100. A pénzmennyiség 550, a (reál) pénzkeresleti függvény pedig Ld = 0,1*Y – 20*r.


A rövid távú kínálati függvény Y = 1700 + 10*(P-Pe), ahol Pe a várt árszínvonal, a gazdaság potenciális kibocsátása pedig 1700.


Határozza meg az aggregát keresleti függvényt!


Mekkora a hosszú távú egyensúlyi árszínvonal?


2015. máj. 5. 19:16
 1/9 anonim válasza:

1.

Számolsz IS, LM görbét ezekből kifejezed az r-t, a két r-t egymás mellé rakod és megkapod az AD-t


2. 1700=AD

2015. máj. 5. 20:19
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem jó valami, nekem így nem jön ki.
2015. máj. 5. 21:00
 3/9 anonim válasza:

IS

Mi nem jön ki?


IS

Y=C+I+G

Y=200+0,8(Y-0,25Y)+400-10r+100

Y=1750-25r r=70-0,04Y


LM

550/P=0,1Y-20r

5500/P+200r=Y r=0,005Y-27,5/P


AD: 70-0.04Y=0,005Y-27,5/P

2015. máj. 5. 21:29
 4/9 A kérdező kommentje:

1.

Y=1555+611,11P


Egyensúlyi árszinvonal P= 0,2?

2015. máj. 5. 21:53
 5/9 anonim válasza:

Nem.


1700P=1555P+611,1

145P=611,1

P=4,2

2015. máj. 5. 22:02
 6/9 A kérdező kommentje:
27,5/P vagy 27,5P?
2015. máj. 5. 22:22
 7/9 A kérdező kommentje:
Hogy lesz abból 1555P?
2015. máj. 5. 22:26
 8/9 anonim válasza:

27,5/P és az AD-ben is 611,1/P


Ahogy írtam 1700=AD


1700=1555+611,1/P és ezt megszorzod P-vel, innen már tényleg nem nehéz

2015. máj. 5. 22:42
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm. (:

G változott akko újra kikell számolnom IS-t?

Mekkora a hosszú távú egyensúlyi árszínvonal? Tegyük fel, hogy a kormányzat a vásárlásait 10 egységgel növeli! Mekkora lesz a kibocsátás nagysága a következő időszakban, feltéve, hogy az árszínvonalra vonatkozó várakozások nem változnak (a m kiszámolt szinten maradnak)?


Mekkora lesz a kibocsátás nagysága a következő időszakban (a kormányzati vásárlások 10 egysé növekedését követően), ha az árszínvonalra vonatkozó várakozások megváltoznak és pontosan t kormányzati vásárlás növekedésének hosszú távú áremelő hatását?

2015. máj. 5. 23:15