Valaki segít 7-es fizika háziban?


1. Mekkora a nyomása annak a hókotrónak, amelynek tömege 1400 kg, a két lánctalp együttes területe pedig 80 dm²?



2.Mekkora felhajtóerő hat a 2dm³ térfogatú alumíniumtestre, ha tengervízbe tesszük? /A következő mennyiségek közül válaszd ki, amelyiket használnod kell! ró tengervíz=1,03/cm³ , ró Al=2,7g/cm³



3.Mi történik az alkoholba (sűrűség:800 kg/m³) mártott, majd elengedett márvánnyal (sűrűsége: 2,7 g/cm³), tölgyfával (sűrűsége: 0,8 g/cm³) és egy parafával (sűrűsége: 0,24g/cm³)


2015. máj. 4. 21:15
 1/4 Bugya Péter ***** válasza:
1. p=F/A=14000N/0,8m^2=17500
2015. máj. 5. 08:48
 2/4 Bugya Péter ***** válasza:

2. V=2dm^3=2000cm^3

ϱ=1,03g/cm^3=0,00103kg/cm^3

A kiszorított folyadék térfogata: V = 2000 cm 3 .

A kiszorított folyadék tömege: m=ϱ*V = 2,06 kg.

A kiszorított folyadék súlya: Fs = 20,6 N.

A felhajtóerő: Ff = Fs= 20,6 N

2015. máj. 5. 09:03
 3/4 Bugya Péter ***** válasza:

3. alkohol 0,8 g/cm^3

márvány lesüllyed, mert nagyobb a sűrűsége

tölgyfa lebeg benne, mert azonos a sűrűsége

parafa úszik a tetején, mert kisebb a sűrűsége

2015. máj. 5. 09:12
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2015. máj. 5. 16:48