100 g natrium-hidroxid oldat . ,5 mol oldott anyagot tartalmaz. a. Hany tomeg%os az oldat? bhany db Na-on talalhato a 0,5 mol oldott anyagban?

NH4OH elnevezese?

2015. ápr. 27. 18:00
 1/2 anonim ***** válasza:
NH4OH ==> Ammónium-hidroxid
2015. ápr. 27. 20:17
 2/2 anonim ***** válasza:

M (NaOH) = ( 23+16+1) g/mol

n= 0,5 mol ( gondolom, hogy ennyi mert bénán gépeltél)

m=n*M= 0,5 mol* 40 g/mol = 20 g


c = M oldott a / m oldat *100 = 20%


Avogadro : 1 mol anyag 6*10^23 db atomot tartalmaz


akkor 0,5 mol : 0,5*6*10+23 = 3*10^23 db atom

2015. ápr. 27. 20:22