NH4OH elnevezese?2015. ápr. 27. 18:00
2/2 anonim válasza:
M (NaOH) = ( 23+16+1) g/mol
n= 0,5 mol ( gondolom, hogy ennyi mert bénán gépeltél)
m=n*M= 0,5 mol* 40 g/mol = 20 g
c = M oldott a / m oldat *100 = 20%
Avogadro : 1 mol anyag 6*10^23 db atomot tartalmaz
akkor 0,5 mol : 0,5*6*10+23 = 3*10^23 db atom