Egy kirándulásra pénzt gyüjtenek,75 ft/ fő, de 440 ft hiányzik a költségbő, ha viszont 80 ft adnak be, akkor 440 ft-al több lesz4 Hány fő vesz részt a kiránduláson?

légyszi segitsetek,holnapra kell a dogához! Köszi

2015. ápr. 27. 17:06
 1/1 Bugya Péter ***** válasza:

75*x=y-440

80*x=y+440

x=(y-440)/75

80*(y-440)/75=y+440

80y-35200=75y+33000

5y=68200

y=13640 Ft

X=(13640-440)/75=176 fő vesz részt

2015. ápr. 28. 09:08