5x-2y=-14,5 egyenes milyen szöget zár be az x tengellyel
ennek az egyenesnek egyik normáévektora (2,5)
x tengely egyik normálvektora (0,9)
skaláris szorzatra gondoltam
a*b=x1x2+y1y2=47
abs(a)*abs(b) = gyök(0-2)^2+gyök(9-5)^2=gyök20
47/gyök20=cosß
az meg nem jó
2015. ápr. 26. 01:30
1/4 anonim válasza:
5x-2y=-14,5
A normálvektora n(5; -2).
(Azért, mert az n1*x + n2*y = n1*x0 + n2*y0 általános, normálvektoros egyenletben n1 és n2 egy normálvektor koordinátái. Te irányvektort írtál.)
A meredeksége m = -n1/n2 = 2,5
m = tgα = 2,5
α = 68,2°
2/4 A kérdező kommentje:
de szeretném ha skalár szorzatra is kijönne
2015. ápr. 26. 09:09
3/4 anonim válasza:
Szívesen!
Normálvektor: n(5; -2)
Irányvektor: v(2; 5)
x tengellyel párhuzamos vektor: a(1; 0)
v*a = 2*1 + 5*0 = 2
abs(v) = gyök(4 + 25) = gyök(29)
abs(a) = 1
v*a = abs(v)*abs(a)*cosα
cosα = v*a/(abs(v)*abs(a)) = 2/(gyök(29)*1) = 0,3714
α = 68,2°
Szívesen!
4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm
2015. ápr. 26. 14:28