a(x;x+2) és b(x-1;x+3)2015. febr. 21. 18:06
1/2 anonim válasza:
Ket vektor meroleges egymasra, ha a skalaris szorzatuk 0.
2/2 Angelo84 válasza:
skaláris szorzat pedig így áll fel:
legyen a(a1,a2) és b(b1,b2)
a*b=a1*b1+a2*b2
beírva a megadottakat és nullával egyenlővé téve ezt kapjuk:
x*(x-1)+(x+2)*(x+3)=0
x^2-x+x^2+5x+6=0
2x^2+4x+6=0
másodfokú egyenlet, megoldod x-re a másodfokú egyenlet megoldó képletével és kész is vagy...nyilván ha a képletben szereplő gyökjel alatt negatív előjelű számot kapsz, akkor nincs megoldás a valós számok halmazán.
sok sikert