Vannak-e olyan x valós számok, amelyekre az alábbi vektorok merőlegesek egymásra?

a(x;x+2) és b(x-1;x+3)
2015. febr. 21. 18:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Ket vektor meroleges egymasra, ha a skalaris szorzatuk 0.
2015. febr. 21. 18:11
 2/2 Angelo84 ***** válasza:

skaláris szorzat pedig így áll fel:


legyen a(a1,a2) és b(b1,b2)


a*b=a1*b1+a2*b2


beírva a megadottakat és nullával egyenlővé téve ezt kapjuk:


x*(x-1)+(x+2)*(x+3)=0

x^2-x+x^2+5x+6=0

2x^2+4x+6=0


másodfokú egyenlet, megoldod x-re a másodfokú egyenlet megoldó képletével és kész is vagy...nyilván ha a képletben szereplő gyökjel alatt negatív előjelű számot kapsz, akkor nincs megoldás a valós számok halmazán.


sok sikert

2015. febr. 21. 19:12