b) Oldja meg a valós számok halmazán az alábbi egyenletet!
log2(3-x)=0
2015. ápr. 25. 12:08
1/4 anonim válasza:
loga^b=c
a^c=b
2^0=3-x
n^0=1
3-x=1
2=x
3-2>=0 szóval ez egy jó megoldás
2/4 anonim válasza:
amúgy mi lesz itt ha kapsz egy összeadásos logaritmusos egyenletet?
3/4 anonim válasza:
47% mi lenne ha matek tudás híján nem írnál matekos kérdésekhez? Más kérdésnél is voltak már akkora baromságok egy 47%-os felhasználótól(gondolom tőled), hogy ihaj.
LOGaB, ahol b>0, (a>0, a!=1)
A példában a (3-x) a b.
Azaz 3-x>0
3 > x, x eleme a valós számok halmazának(x eleme R)
4/4 anonim válasza:
Ég a pofám, valamiért csak azt néztem, hogy "log2(3-x)".
Így én hibáztam most.