Mely valós számokra értelmezhető a log2 (3 -x) kifejezés?


b) Oldja meg a valós számok halmazán az alábbi egyenletet!

log2(3-x)=0


2015. ápr. 25. 12:08
 1/4 anonim ***** válasza:
22%

loga^b=c

a^c=b


2^0=3-x


n^0=1


3-x=1


2=x


3-2>=0 szóval ez egy jó megoldás

2015. ápr. 25. 12:12
 2/4 anonim ***** válasza:
amúgy mi lesz itt ha kapsz egy összeadásos logaritmusos egyenletet?
2015. ápr. 25. 14:14
 3/4 anonim ***** válasza:

47% mi lenne ha matek tudás híján nem írnál matekos kérdésekhez? Más kérdésnél is voltak már akkora baromságok egy 47%-os felhasználótól(gondolom tőled), hogy ihaj.


LOGaB, ahol b>0, (a>0, a!=1)


A példában a (3-x) a b.


Azaz 3-x>0

3 > x, x eleme a valós számok halmazának(x eleme R)

2015. ápr. 25. 14:56
 4/4 anonim ***** válasza:

Ég a pofám, valamiért csak azt néztem, hogy "log2(3-x)".

Így én hibáztam most.

2015. ápr. 25. 15:20