Mivel minden színre azonos válasz lesz, ezért nyilván 1/5 de hogy jön ez ki feltételes valószínűséggel?2015. ápr. 22. 04:50
1/2 anonim válasza:
2. kék:
Kétféleképpen lehet:
1. Az első kártya kék. Ekkor másodikra 1/9 az esélye, hogy kék lesz.
2. Az első kártya nem kék. Ekkor másodikra 2/9 az esélye, hogy kék.
3. kékre hasonlóan
2/2 bongolo válasza:
Erőltetett dolog feltételes valószínűséget használni itt, de úgy kell, ahogy #1 írta.
Annyit teszek hozzá, hogy annak a valószínűsége, hogy az első kék, az 2/10, annak meg, hogy nem kék, az 8/10, tehát a teljes valószínűség:
2/10·1/9 + 8/10·2/9 = 18/90 = 1/5