Van tíz kártya, öt színben, mindegyikből 2 van. Mi az esélye hogy a második kék? És annak hogy a harmadik?

Mivel minden színre azonos válasz lesz, ezért nyilván 1/5 de hogy jön ez ki feltételes valószínűséggel?

2015. ápr. 22. 04:50
 1/2 anonim ***** válasza:

2. kék:


Kétféleképpen lehet:

1. Az első kártya kék. Ekkor másodikra 1/9 az esélye, hogy kék lesz.

2. Az első kártya nem kék. Ekkor másodikra 2/9 az esélye, hogy kék.


3. kékre hasonlóan

2015. ápr. 22. 09:21
 2/2 bongolo ***** válasza:

Erőltetett dolog feltételes valószínűséget használni itt, de úgy kell, ahogy #1 írta.

Annyit teszek hozzá, hogy annak a valószínűsége, hogy az első kék, az 2/10, annak meg, hogy nem kék, az 8/10, tehát a teljes valószínűség:

2/10·1/9 + 8/10·2/9 = 18/90 = 1/5

2015. ápr. 22. 09:30