Mekkora a rögzített tengely körül 12 s-1 fordulatszámmal forgó kerék tehetetlenségi nyomatéka,

ha mozgási energiája 600 J? Mekkora az impulzusmomentum?


2015. ápr. 21. 19:56
 1/2 anonim ***** válasza:

"Periódusidő (jele T) Jelentése: egy kör megtételéhez szükséges idő.


Frekvencia (jele: f), fordulatszám (jele: n) Jelentésük: az időegység alatt megtett körök száma; az egy kör megtételéhez szükséges idő (T) reciprok értéke (1/T), mértékegységeik: 1/s = hertz (röviden: Hz; Heinrich Hertz nevéből).


Az omega szögsebességet körfrekvenciának is szokták nevezni, mert az f frekvenciával a következő kapcsolatban áll:omega = 2 pi* f. Mértékegysége: radián/s"


Innen már csak:

600J=1/2*Teta*omega^2



"Kiterjedt testek esetén hasznos a tehetetlenségi nyomaték segítségével kifejezni L-t (impulzusmomentumát):


L= Θ(tenzor)*ω

ahol ω a test szögsebességvektora, Θ a tehetetlenséginyomaték-tenzor. Rögzített tengely körüli forgás esetén ezt az alábbi egyszerű alakban írhatjuk fel:


L= Θ*ω


ahol ω a test (előjeles) szögsebessége, Θ a tehetetlenségi nyomatéka.

2015. ápr. 22. 13:11
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi:)
2015. ápr. 24. 23:17