Egy fizika versenyes feladatlapot kell megoldanom, de nem tudok néhány pontot. Valaki aki jó fizikából?


Tehat itt vannak a kerdesek: (remélem nem gond,hogy elég sok van)

Az alábbi táblázat öt különböző madár egyenesvonalú repülésekor mért adatokat tartalmazza. Minden másodperc végén rögzítették azt, hogy a megfigyelés kezdetétől hány méter utat tettek meg.

idő (másodperc)

1.

2.

3.

4.

5.

Fácán

17

34

50

65

70

Sirály

14

28

42

56

70

Fürj

20

35

52

70

70

Pinty

7

14

23

34

40

Veréb

7,5

15

22

28

32

a. b. c. d. e.

Melyik madár mozgása egyenletes?

Az indulást követően melyik madár érte el leghamarabb a 72 km/h sebességet? A 3. és 4. másodperc között melyik madár repült a leggyorsabban?

Mekkora volt a fácán és a veréb átlagsebessége?

Ábrázold grafikonon mindegyik madár útját az idő függvényében!



2

Egy vízmelegítőt a 230 V-os hálózati áramforrásról működtetve rajta 4 A erősségű áram folyik át. Egy adag víz melegítése 3 percig tart. A család 2015. január hónapban hétköznap egyszer, hétvégén kétszer használja a melegítőt.

a. Mekkora a melegítő teljesítménye?

b. Mennyi munkát végez az elektromos mező egy adag víz melegítése alatt?

c. Mekkora a munkavégzés egy hónap alatt?

d. Mennyibe kerül a vízmelegítés egész hónapban, ha 1 kWh fogyasztás 40 Ft-ba kerül?



2015. márc. 25. 10:19
 1/2 anonim ***** válasza:

a./ U*I

b./ U*I*t (de t másodpercbe át legyen váltva)

c./ megint U*I*t (de t=napok száma*napi 3 perccel)

d./ a c. eredményét átváltod kWh-ba és megszorzod 40-nel.

2015. márc. 25. 10:54
 2/2 anonim ***** válasza:

Melyik madár mozgása egyenletes?

- Azé a madáré egyenletes amely az egységnyi idők alatt egyenlő utat tesz meg (1 másodperc alatt x út, 2 másodperc alatt 2x út)


Az indulást követően melyik madár érte el leghamarabb a 72 km/h sebességet?

- átváltod m/s-ba és már meg is van ez eredmény


A 3. és 4. másodperc között melyik madár repült a leggyorsabban?

- v=s/t


Mekkora volt a fácán és a veréb átlagsebessége?

- vˇátl= s/t


Ábrázold grafikonon mindegyik madár útját az idő függvényében!

- Mondjuk az y tengelyen felveszed az időt az x tengelyen a megtett utat és az adott értékeket összekötöd. Ábrázolhatod egy grafikonon különböző színnel és egyből össze is tudod hasonlítani őket.

2015. márc. 25. 11:16