Van köztetek matematika guru síkgeometriában? Körszelet ívét szeretném kiszámolni. Adott:h ; m. Ha e két adott számból ki lehetne számolni az alfa szöget és a sugár hosszát, az ív kiszámítása már nem okozna problémát. Köszi a segítséget!

2015. ápr. 21. 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:

tg(alfa/4) = 2*m/h ; ->alfa

R = h/(2*sin(alfa))

2015. ápr. 21. 14:32
 2/4 anonim ***** válasza:

*

R = h/(2*sin(alfa/2))

2015. ápr. 21. 14:33
 3/4 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 21. 15:02
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen a válaszokat!
2015. ápr. 21. 16:12