Az ilyen feladatot, hogyan kell megcsinálni? (területszámítás)

[link]

2015. ápr. 20. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:
cos tétel, Héron képlet, oszt tyuhé!
2015. ápr. 20. 16:34
 2/4 anonim ***** válasza:

Van egy másik képlet is.

A két oldal és a közbezárt szög szinuszának szorzata osztva kettővel.


T=(3*5*sin30)/2

2015. ápr. 20. 16:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Persze… Ez is jó.


A háromszög a oldala ugye adott, az ehhez tartozó magasságát meg meg tudod kapni a szinusz definíciója segítségével, mert egy az a-val szemközti csúcson át az a-val párhuzamosan húzott egyenesre a c-vel szemközti csúcsból merőlegest állítva egy olyan derékszögű háromszöget kapsz, aminek átfogója b, és egyig szöge γ = 30°.


Megvan a, ma, T = a*ma/2 = a*b*(sin γ)/2.

2015. ápr. 20. 16:46
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget.:)
2015. ápr. 20. 16:56