Számítsa ki a 6 és 1623 közötti néggyel osztható számok összegét?

2015. ápr. 19. 23:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Sn= (a1+an)×n/2

a1= 8

an= 1620

n= 404

Sn= 1628×202 = 328 856

Sorry, ha elszámoltam valamit.

2015. ápr. 19. 23:15
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is kiszámoltam, valóban ennyi! Az előbb ÉN számoltam el 2x, és mint kiderült, mindkét esetben rosszul számoltam. Végül a 328856 jött ki. EZ a jó!
2016. jún. 25. 14:55