Egy rombusz kerülete 52 cm, területe 120 cm^2, mekkorák az átlói?

Segítsen valaki! Odáig megvan, hogy egyenlő oldalú és a kerülete 4a, ebből megkapom hogy az oldala 13 cm hosszú. A terület az a két átló szorzatának fele, tehát a két átló szorzata 240. Valamit gondolom Pitagorasz tétellel kéne csinálni, de nem tudom mit!

2015. ápr. 18. 15:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Legyen a kerülete 4c. c=13

Legyenek a fél átlók a és b.

(1): a^2 + b^2 = 169 ; c^2

(2): a*b = 60

Ha (1)-hez hozzáadod, ill. kivonod (2) kétszeresét, akkor (a+b)^2 -t, ill. (a-b)^2 -t kapsz!

Remélem innen már menni fog.

2015. ápr. 18. 16:07
 2/2 A kérdező kommentje:

Várj, a*b-re hogy jött ki neked a 60? Mert az addig oké, hogy

T(120)=(e*f)/2 (két átló szorzata/2) és mivel félátlókkal dolgozunk ezért ennek is a felét kell venni, szóval összesen a negyedét, de ha rendezem, akkor nem jön ki a 60.

2015. ápr. 18. 17:21