Segítsen valaki! Odáig megvan, hogy egyenlő oldalú és a kerülete 4a, ebből megkapom hogy az oldala 13 cm hosszú. A terület az a két átló szorzatának fele, tehát a két átló szorzata 240. Valamit gondolom Pitagorasz tétellel kéne csinálni, de nem tudom mit!2015. ápr. 18. 15:35
1/2 anonim válasza:
Legyen a kerülete 4c. c=13
Legyenek a fél átlók a és b.
(1): a^2 + b^2 = 169 ; c^2
(2): a*b = 60
Ha (1)-hez hozzáadod, ill. kivonod (2) kétszeresét, akkor (a+b)^2 -t, ill. (a-b)^2 -t kapsz!
Remélem innen már menni fog.
2/2 A kérdező kommentje:
Várj, a*b-re hogy jött ki neked a 60? Mert az addig oké, hogy
T(120)=(e*f)/2 (két átló szorzata/2) és mivel félátlókkal dolgozunk ezért ennek is a felét kell venni, szóval összesen a negyedét, de ha rendezem, akkor nem jön ki a 60.
2015. ápr. 18. 17:21