Proszesszordrben kérdése:

Segitene valaki? Hasonlóságok,10. osztály kép lent


[link]


Ezeket a feladatokat kell megoldanom házi dolgozatként,de nem nagyon értem öket. Valaki levezetve elmagyarázná?Nagyon megköszönném



2015. ápr. 18. 11:16
 1/1 anonim ***** válasza:

A szögfelező a 15cm oldalt x és 15-x re bontja.

szögfelező tétel:

x/(15-x)=13/10

2;

4/(4+m)=2/3

2/e=3/5

2015. ápr. 18. 11:51