Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Lilla és Dani egymástól 141...

Lilla és Dani egymástól 141 km-re laknak. A szombat találkozóra Lilla nyolckor, Dani fél kilenckor indul el. Mikor és hol találkoznak, ha Lilla átlagsebessége 72 km/h, Danié pedig 78 km/h?

Figyelt kérdés
Nagyon régen csináltam ilyen feladatot, és teljesen elfelejtettem, hogyan kéne nekikezdenem... Oo

2015. ápr. 15. 22:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Ott ahová megbeszélik :D.


sebességüket összeadod és felosztod ugyanannyi egységre a képzeletbeli számegyenest

kiszámolod, hogy egy egység hány km-nek felel meg 141ből és egy egység km-ért megszorzod dani sebességével és akkor a dani indulásához viszonyított találkozási pontot kapod meg


az időt meg úgy, hogy megnézed mennyi idő alatt tesz meg a találkozásig a sebességével dani a találkozóig eltelt utat

2015. ápr. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Így az jön ki, h Dani 73,32 km-et tesz meg. De ha behelyettesítek abba, amit az időre mondasz, akkor ugyanaz jön ki, mint amennyi km egy egység... Valamit nagyon nem értek. :S
2015. ápr. 16. 20:11
 3/4 anonim ***** válasza:
lehet, hogy jó, korrekt eredménynek tűnik
2015. ápr. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..


Itt csináltam egy hasonlót.


amúgy kicsit elrontottam a tied, mert előbb fél órányi lilla távolságot ki kell vonni mielőtt felosztod a távod két emberre


s/v meg a képlet az annyi amennyi... csak vigyázz hogy órában adja meg 10-es számrendszerben meg kell szorozni 60-al

2015. ápr. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!