Fontos! 35,85 km utat tett meg 2 ó 49 perc alatt egy autó. Mennyi az átlagsebessége? Aki értelmesen válaszol, felpontozom!

Előre is nagyon köszi!
2014. nov. 27. 17:12
 1/5 anonim ***** válasza:

A két óra percet átszámolod tizedestörtbe: 49/60 = 0,8167

Tehát az idő t = 2,8167 óra

az út s = 35,85

átlagsebesség v = s/t = 35.85/2,8167 (számold ki, légy szíves) km/óra

2014. nov. 27. 17:28
 2/5 anonim ***** válasza:
javítom: 2 óra 49 percet kell átszámolni.
2014. nov. 27. 17:29
 3/5 anonim ***** válasza:

t=2 óra 49 perc=10140 mp.

s=35,85 km=35850 m.

v=s/t => 3,54 m/s => 12,73 km/h

2014. nov. 27. 17:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Fogod tudni, hogy ki válaszol értelmesen?
2014. nov. 27. 18:16
 5/5 anonim ***** válasza:

s=35,85 km

t=2ó 49perc=169 perc

v=? (km/perc)

v=s/t=35,85/169=0,21km/perc (kerekítve)

v=3,5355029...m/s

2014. dec. 25. 20:27