Előre is nagyon köszi!2014. nov. 27. 17:12
1/5 anonim válasza:
A két óra percet átszámolod tizedestörtbe: 49/60 = 0,8167
Tehát az idő t = 2,8167 óra
az út s = 35,85
átlagsebesség v = s/t = 35.85/2,8167 (számold ki, légy szíves) km/óra
2/5 anonim válasza:
javítom: 2 óra 49 percet kell átszámolni.
3/5 anonim válasza:
t=2 óra 49 perc=10140 mp.
s=35,85 km=35850 m.
v=s/t => 3,54 m/s => 12,73 km/h
4/5 anonim válasza:
Fogod tudni, hogy ki válaszol értelmesen?
5/5 anonim válasza:
s=35,85 km
t=2ó 49perc=169 perc
v=? (km/perc)
v=s/t=35,85/169=0,21km/perc (kerekítve)
v=3,5355029...m/s