Tücsök78 kérdése:

Teherautó először 3 órán át 80km/h, azután 2órán át 50km/h sebességgel halad: a) Mekkora az átlagsebessége? B) Hol van a teherautó az indulás után 4 órával? Mekkora eddig az átlagsebessége? C) Mikor van az autó az indulási helyéből 310km távolságban?

2014. febr. 9. 13:47
 1/1 anonim ***** válasza:

s1 = v1*t1 = 80*3 = 240 km

s2 = v2*t2 = 50*2 = 100 km


v(átl) = s(össz)/t(össz) = 340/5 = 68 km/h


s3 = 240 + 50*1 = 290 km


v(átl) = 290/4 = 72,5 km/h


310-240 = 70 km


s = v*t --> t = s/v


t = 70/50 = 1,4 h


3+1,4 h = 4,4 h múlva az indulástól

2014. febr. 9. 14:28