2014. febr. 9. 13:47
1/1 anonim válasza:
s1 = v1*t1 = 80*3 = 240 km
s2 = v2*t2 = 50*2 = 100 km
v(átl) = s(össz)/t(össz) = 340/5 = 68 km/h
s3 = 240 + 50*1 = 290 km
v(átl) = 290/4 = 72,5 km/h
310-240 = 70 km
s = v*t --> t = s/v
t = 70/50 = 1,4 h
3+1,4 h = 4,4 h múlva az indulástól