Egy fémgyűrűt 50 nC nagyságú töltéssel feltöltünk, majd a gyűrűt a síkjára merőleges szimmetriatengely körül percenként 60 000 fordulattal megpörgetjük. Mekkora az áramerősség a körgyűrű bármely pontján?

előre is köszönöm a segítséget!:)
2015. ápr. 13. 19:08
 1/2 bongolo ***** válasza:

Másodpercenként 1000-ret fordul a gyűrű. Vagyis másodpercenként 1000-szer áthalad a teljes 50 nC minden ponton. Olyan, mintha másodpercenként egyszer áthaladna 50·1000 nC.

I = ΔQ/Δt = 50·1000 nC / 1 s = 50·1000 nA

Váltsd át mikroamperre.

2015. ápr. 13. 19:15
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:))
2015. ápr. 13. 20:27