Demo1 kérdése:

Hogy kell megoldani ezt a valószínűséges matematika feladatot?

A statisztikai adatok azt mutatják, hogy egy bizonyos ékszerüzlet előtt elhaladó nők 30%a megáll, és megnézi a kirakatot. Mennyi a valószìnűsége annak, hogy az ékszerüzlet előtt véletlenszerűen elhaladó 10 nő közül legalább ketten megállnak a kirakat előtt?

2015. ápr. 12. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Öhm... biztosan én vagyok a gyökér, de szerintem 100%, ha 10-ből 3 egyébként is megáll.
2015. ápr. 12. 21:00
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Itt érdemes a komplementer esemény valószínűségét kiszámolni, majd 0-ből kivonni.

A komplementer esemény: legfeljebb egy nő áll meg.

Ez vagy nulla, vagy egy és ezek kizárják egymást, ezért összeadhatók a valószínűségek:


P(0)=0,7^10=0,02825

P(1)=10*0,3*0,7^9=0,12106


Így keresett valószínűség:


1-0,02825-0,12106=0,8507

2015. ápr. 12. 21:17
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

> „Öhm... biztosan én vagyok a gyökér, de szerintem 100%, ha 10-ből 3 egyébként is megáll.”

Hát… Ez körülbelül az a logika, mint hogy „Ha az országban minden második ember nő, akkor ha ti 2-en elmentek egy barátoddal pecázni, akkor az egyikőtök 100%, hogy nő.”


Parafagólem eredménye jónak tűnik.

2015. ápr. 12. 21:38
 4/4 tatyesz ***** válasza:

"Parafagólem eredménye jónak tűnik."


Nem csak tűnik, hanem jó is, de azért hozzátehette volna, hogy binomiális eloszlással számolt.


Annak a valószínűsége, hogy n elemet kiválasztva közülük k lesz adott tulajdonságú: (n k)p^k * (1-p)^(n-k)


A (n k) n alatt a k akar lenni.


Ebben a feladatban p=0,3 n=10

A többit Parafagólem leírta.

2015. ápr. 13. 13:48