Matek órán nem voltam ott, ezért azt nagyon megköszönném, ha valaki letudná írni, hogy ezt hogy kell kiszámolni.


Két szám aránya 5:9 összegük 280. Melyik ez a 2 szám?



2015. ápr. 12. 19:20
 1/1 anonim ***** válasza:

1) x/y = 5/9

2) x+y = 280


Sima egyenletrendszer. Elsőből kifejezed pl x-et:

x=(5*y)/9

Ezt behelyettesíted a második egyenletbe x helyére, így csak y lesz az ismeretlen. Megoldod, megkapod y értékét, amit ha visszahelyettesítesz az első egyenletbe, megkapod az x-et.

2015. ápr. 12. 19:22