Matek órán nem voltam ott, ezért azt nagyon megköszönném, ha valaki letudná írni, hogy ezt hogy kell kiszámolni.
Két szám aránya 5:9 összegük 280. Melyik ez a 2 szám?
2015. ápr. 12. 19:20
1/1 anonim válasza:
1) x/y = 5/9
2) x+y = 280
Sima egyenletrendszer. Elsőből kifejezed pl x-et:
x=(5*y)/9
Ezt behelyettesíted a második egyenletbe x helyére, így csak y lesz az ismeretlen. Megoldod, megkapod y értékét, amit ha visszahelyettesítesz az első egyenletbe, megkapod az x-et.