A feladat az, hogy 2 ember együtt 2 óra alatt végzi el a munkát. Az egyiknek 3 órával több idő egyedül elvégeznie ugyanazt a munkát. Mennyi idő alatt végez egyedül a másik ember?2015. febr. 1. 12:38
1/2 anonim válasza:
2/x+2/(x+3)=1
2x+6+2x=x(x+3)
4x+6=x^2+3x
x^2-x-6=0
x=3
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2015. febr. 1. 13:02