Matek feladat, segít valaki?

A feladat az, hogy 2 ember együtt 2 óra alatt végzi el a munkát. Az egyiknek 3 órával több idő egyedül elvégeznie ugyanazt a munkát. Mennyi idő alatt végez egyedül a másik ember?

2015. febr. 1. 12:38
 1/2 anonim ***** válasza:

2/x+2/(x+3)=1

2x+6+2x=x(x+3)

4x+6=x^2+3x

x^2-x-6=0

x=3

2015. febr. 1. 12:50
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2015. febr. 1. 13:02