2015. ápr. 11. 11:05
1/1 anonim válasza:
x + 2*(x+2) = 20
x + 2x + 4 = 20
3x = 16
x = 16/3 cm Ekkora az alap, a szárak pedig akkor nyilván 22/3 cm hosszúak.
ELlenőrzés: 22/3 + 22/3 + 16/3 = 60/3 = 20