Marinapart kérdése:

Egy egyenlő szárú háromszög kerülete 20 cm. Mekkorák az oldalai, ha a szára 2 cm-rel hosszabb az alapnál? Az eredményt valahogy kiszámoltam, de le tudná írni valaki a matematika nyelvén? Köszi: egy kezdő


2015. ápr. 11. 11:05
 1/1 anonim ***** válasza:

x + 2*(x+2) = 20

x + 2x + 4 = 20

3x = 16

x = 16/3 cm Ekkora az alap, a szárak pedig akkor nyilván 22/3 cm hosszúak.

ELlenőrzés: 22/3 + 22/3 + 16/3 = 60/3 = 20

2015. ápr. 11. 12:32