Egy adott négyszög kerülete (3a+b2–4) cm. 1. oldalának hossza (5a–b) cm, a 2. oldala (b–a–2) cm, a 3. oldal 2 cm-rel rövidebb, mint a 2. oldal. Mekkora a hossza a 4. oldalnak?


A:(b+2) cm

B:(b+b2) cm

C:(b2–b+2) cm

D:(2b+2) cm

E:(a+b–4) cm


2015. ápr. 7. 20:00
 1/5 anonim ***** válasza:

3a+b^2-4 = (5a-b)+2*(b-a-2)-2+x //az x a 4. oldal

Annyi a dolgod, hogy rendezed x-re:


3a+b^2-4 = 3a+b-6+x

b^2+2 = x

2015. ápr. 7. 20:31
 2/5 anonim ***** válasza:

Első: Majdnem jó, kimaradt a "b". A vége: b^2-b+2=x

Ez meg már csak egy sima másodfokú egyenlet.

2015. ápr. 7. 21:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Bár ezt másodfokú egyenlet megoldóképletével nem lehet levezetni.

A kérdés alá írt mi akar lenni? Azok közül kellene választani?

Az "A" jó, van is 1 megoldása: [link]

A "B" is szintén jó: [link]

A "C" is jó, végtelen megoldás:

A "D" szintén: [link]

Az "E"-t meg így még nem tudjuk.


Remélem jól fogtam fel a feladatot...

2015. ápr. 7. 21:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Az "E"-hez még ennyit: [link]

Ki is dob 2 megoldást. Ezeket lehet folytatni. Annyi biztos, hogy a+b-4>0 (hiszen egy oldalról van szó), vagyis b>4-a. Ezt összevetve az előbbi 2 megoldással ezek lesznek: [link]

[link]

Egyszer a>=5, másodszor a>5. Ilyenkor az 5 is meg van engedve, a>=5.

Ez első linkbe az "a"-nak behelyettesítve le is lehet ellenőrizni. Hogy "Mekkora a hossza a 4. oldalnak?" az "a"-tól fog függni.


Ez a megoldás közel sem egyszerű, lehet rosszul értelmeztem a feladatot. Remélem érkezik az enyémen kívül más megoldás is.

2015. ápr. 7. 22:20
 5/5 anonim ***** válasza:
A C válasz a jó.
2015. ápr. 7. 23:14