Hogyan kell megoldani ezt a három matematikai feladatot?


1. Feladat : [link]


2-3. Feladat : [link]



Nagyon hálás lennék, ha valaki segítene megoldani ezeket a feladatokat.



2015. ápr. 7. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:

18.a) Leglátogatottabb időszak: III. negyedév, bevétel: 9269 FT.

Éves bevétel: 6864+7056+9269+9306= 32495FT.

9269/32495 * 100% = 28.5%-a.


b)

I.11440:52=220

II. 11760:48=245

III. 14950:65=230

IV. 14100:60=235


2. negyedévben, 245 volt.


c)

1.félév: 6864+7056=13920 FT

52+48= 100 film

jegyár: 13920:100=139,2 FT


2.félév: 9296+9306=18575 FT

65+60=125 film

jegyár: 18575:125=148,6FT


139,2 FT-nak a 148,6 FT kb. a 106,75%-a

6,75%-kal nőtt.


Remélem mindent jól írtam. Amúgy hányadikas vagy? :D

2015. ápr. 7. 15:06
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia, köszi szépen válaszod :D



139,2 FT-nak a 148,6 FT kb. a 106,75%-a

6,75%-kal nőtt.


Ez a rész pontosan, hogy is jött ki? :D


Ez a feladat pont megvolt nagyjából csak ellenőrzéskép szerettem volna megtudni, hogy tényleg jó-e. Bár a többi tényleg nem megy valahogy ... 12.-es :D

Többiben is tudnál segíteni?

2015. ápr. 7. 15:48
 3/9 anonim ***** válasza:

139,2 FT-nak a 148,6 FT kb. a 106,75%-a :


100% 139,2

1% 1,392

?% 148,6


?=148,6:1,392=106,75%


A többit sajna nem tudom

2015. ápr. 7. 16:39
 4/9 anonim ***** válasza:

Lehet h mégis tudom 1iket :D:


15.a) A 2. kiránduláson a 4 olyan gyerek nem vett részt, aki csak a mecsekin volt + 1 másik.

A 3. kiránduláson a 4 olyan gyerek nem vett részt, aki csak a mecsekin volt + 7 másik.

Így 4+1+7=12 ember nem vett részt vmelyik kiránduláson, tehát 35-12=23 volt ott minden


b)A 23 embert 35*34*33..*13 (23 db szám) lehetőség szerint sorsolhatták ki, ezt el kell osztanunk 23!-sal, mert minden lehetőségnél 23!-szor számoltuk bele a különböző sorrendeket.

Egyszerűsétés után nekem ez: 34*31*29*28*13*25*3= 834451800 lett. Ebből 1 lehetőség az, hogy azt a 23 ember választották ki, mint a kiránduláson.

Így 1/834451800 az esélye, ami 1/834451800*100= 0,000000119% a valószíűsége.

(Nem tudom, lehetséges, hogy ez a jó megoldás? :D)

2015. ápr. 7. 16:51
 5/9 A kérdező kommentje:
Huha hát a B-ről fogalmam sincs, hogy jó-e .... az a (23 szám)-nak nem felel meg a 35! ? :D
2015. ápr. 7. 17:34
 6/9 anonim ***** válasza:

a 23 szám 35-től 13-ig tart, a 35! 35-től 1-ig, szal nem nagyon.

Egyébként evvel a módszerrel megnéztem, a másik 12 embernek (a 2. nap) valószínűsége is ennyi lett.

2015. ápr. 7. 18:15
 7/9 A kérdező kommentje:
Szóval akkor jó a megoldása a b-nek? :)
2015. ápr. 7. 18:40
 8/9 anonim ***** válasza:
hát nem tudom... :D :c
2015. ápr. 7. 18:54
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát jó mindegy, köszönöm a segítséged ! :D
2015. ápr. 7. 20:07