Le tudná valaki vezetni érthetően?2015. ápr. 7. 12:22
1/3 anonim válasza:
log(3)gyök(x+1)+1=2 (ha jól irtam le)
kikötés: x>-1
log(3)gyök(x+1)=1
3^1=gyök(x+1) /^2
9=x+1
8=x
2/3 anonim válasza:
#1, a +1 is a logaritmus argumentumában van.
log3(gyök(x + 1) + 1) = 2
Kikötés: x >= -1 (négyzetgyök alatt csak nem negatív állhat, de a 0, azaz az x = -1 is jó!)
Mivel a 3^x exponenciális függvény szigorúan monoton, ezért:
3^(log3(gyök(x + 1) + 1)) = 3^2
gyök(x + 1) + 1 = 9
gyök(x + 1) = 8
x + 1 = 64
x = 63
Ellenőrzés:
log3(gyök(63 + 1) + 1) = log3(gyök(64) + 1) = log3(8 + 1) = log3(9) = 2
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2015. ápr. 7. 20:34