Whatshername kérdése:

Matematika VALÓSZÍNŰSÉGSZÁMÍTÁS, segítene valaki?


Csak sejtéseim vannak, hogy hogyan kéne megoldani, faktoriálissal talán..szóval ha valaki levezetné nekem, mintha egy nagyon gyenge matekosnak magyarázná, azt megköszönném :)


A feladat: Feltételezzük, hogy a lány születési esélye 50%.

Mekkora a valószínűsége annak, hogy:

1.Három megszületendő gyermeked mindegyike lány lesz?

2.Három lányod után egy fiad szülessen?

3.Négy gyermeked között három lány és egy fiú lesz?

4.Egymás után három lányod, majd egy fiad szülessen?



2015. ápr. 7. 12:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1. 50% esélyben születik először lány. Ezután megint 50% a lány, 50%-nak az 50%-a 25%. A 25%-ból megint a fele lehet lány így 25:2=12.5%.


Másképp: 3 gyerek mindegyike fiú v. lány. így összesen 2*2*2=8 lehetőség van. Ebből egyik a 3 lány. így 1/8 vagy 1/8*100=12.5% esélye van.


2. A három lány valószínűsége 12.5%. ezután megint 50%, hogy fiú legyen így 12.5*0.5= 6.25%.


Másképp: 4 gyerek, mind fiú vagy lány, összesen 2*2*2*2=16 lehetőség, ebből 1 lehetőség a LLLF. Így 1/16 esélye van = 1/16*100%=6.25%.


3. Ugye 16 esély van a 4 gyerekre, ebből 3L és 1F:

LLLF

LLFL

LFLL

FLLL

4 lehetőség, tehát szerintem 4/16=1/4 az esélye, azaz 25%.


4.Ez nekem ugyanannak tűnik mint a 2.


Nem hiszem h mind jó, de hátha segítettem :D

2015. ápr. 7. 12:30
 2/2 TamásTóth ***** válasza:
100%

A 2-es krédésre adott válasz a 4-es válasza a 2-es kérdésre meg egyszerüen 50% a válasz, mivel Úgy szól a kérdés, hogy 3 lányod már van.


Három lányod után (már megszülettek) mennyi az esélye, hoyg fiad születik. Nyilván 50%, mivel az elöző 3 gyerek neme nem befolyásolja a 4. gyerek nemét.

2015. ápr. 7. 14:03