Milyen magasságban (és hogyan) kering egy műhold, ha mindig a Föld ugyanazon pontja fölött marad (szinkron műhold, geostacionárius pálya)?

2015. ápr. 5. 22:17
 1/1 spectator ***** válasza:
Kb. 30 ezer km magasságban. Ha a g-t első közelítésben, helyfüggetlennek vesszük, akkor v*v=r*g -ből megbecsülhető a sebesség és a magasság. Ha g=g(r), akkor a dolog bonyolultabb, de megoldható. Érdekesség, hogy ha a hold vonzását is tekintetbe vesszük, akkor adódik egy Lagrange-tartomány, (sarló alakú), amelyből ha kimozdítanánk a műholdat, "visszagurul" bele. Szóval a dolgot lehet bonyolítani.
2015. ápr. 5. 22:51