Bizonyitsd be, hogy a 2x + 3y és 9x + 5y kifejezések x és y ugyanazon egész számú értékeire oszthatók 17-tel. Hogyan kell?

2014. nov. 2. 15:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Tegyük fel, hogy 2x+3y és 9x + 5y kifejezések x és y ugyanazon egész számú értékeire oszthatók m-el. Egész értékű x,y,z és t esetén megoldjuk <x,y>-ra a kövi egyenletrendszert: 2x+3y=m·z és 9x + 5y=m·t. x= m·(3·t - 5·z)/17 illetve y=m·(9·z - 2·t)/17. x és y csak úgy lesz osztható 17-el, ha 17|m. A többi zárójeles mennyiség egész értékű lesz. Sz. Gy.
2014. nov. 6. 13:52
 2/2 anonim ***** válasza:
Fogalmazáshiba a befejezésnél. x és y csak úgy lesz egész értékű, m osztható 17-el. Sz. Gy.
2014. nov. 6. 13:54