Matekversenyre készülök, de elakadtam. Tudnátok segíteni két feladat megoldásában? (10. évfolyam)


1. Az ABCD trapéz AB alapja kétszerese a vele párhuzamos CD oldalnak és az AD szárnak is, a BC szár hossza 5 egység, az AC atlóé 12 egység. Határozza meg a trapéz területét!


2. Egy osztály a tanév folyamán három kirándulást szervezett. Az elsőn az osztály 70%-a vett részt, a másodikon a 80%-a, a harmadikon a 90%-a. Így 12 tanuló háromszor, a többi kétszer kirándult. Hányan vannak az osztályban?


2015. ápr. 5. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

2. feladat

70+80+90= 240 %

mindenki volt legalább 2-n

ha mindenki 2-re ment volna, akkor lenne 200%

vagyis 240-200= 40% volt 3 kiránduláson

ez a 40% 12 ember

ebből meg ki lehet számolni, hogy akkor a 100% 30 ember


30 fős az osztály (már ha nem számoltam el semmit :D)

2015. ápr. 5. 16:28
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nem tudom mennyire olvasható. AB felezőpontját kösd össze a csúcsokkal és paralelogramákat kapsz. Ráadásul az egyik rombusz, tehát az átlókból kijön a területe.

2015. ápr. 5. 16:30
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem az első feladat megoldásának egy másik módja jutott eszembe:

[link]

Természetesen az eredmény ugyanaz.

2015. ápr. 5. 18:45
 4/5 bongolo ***** válasza:

2. feladat egyenlettel:

0.7x + 0.8x + 0.9x = 3·12 + 2·(x-12)

2015. ápr. 6. 01:03
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2015. ápr. 7. 19:40