Mekkora a közegellenállási erő egy autónál, ha az 10m/s sebességgel halad, az autó közegellenállási tényezője 0,3, homlokfelülete 1m^2 és a levegő sűrűsége 1,29kg/m^3? Mekkora a közegellenállási erő, ha az autó 72km/h, illetve 130km/h sebességgel halad?
Válaszokat nagyon köszönöm! Visszaigazolásnak számomra nagyon jó, hogy lássam megy-e az adott feladat.
2015. márc. 24. 17:05
1/4 anonim válasza:
Holnap kapsz ezért fiam :) fizikatanár voltam
2/4 anonim válasza:
akkor akár le is írhattad volna neki te nagy fizikatanár, hátha meg is érti végre
3/4 Hominida válasza:
A közegellenállási erő F(kö)=1/2·c·A·ρ·v². c=0,3, A=1 m², ρ=1,29 kg/m³. Ha az 1/2·c·A·ρ szorzatot Z áramlási szorzónak hívjuk, akkor itt Z=0,1935. F(kö)=Z·v². Ha a sebesség 72 km/h, akkor v=20 m/s, F(kö)=77,4 N. Ha a sebesség 130 km/h, akkor v=36,11 m/s, F(kö)=252,3 N. Megfigyelhető, hogy a sebesség nővekedése csak 1,8-szoros, a légellenállás növekedése ennek négyzete, 3,24-szeres.
4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :) Már értettem a dolgozatnál is, de köszönöm, hogy valaki válaszolt! :)
2015. márc. 31. 15:32