2015. márc. 30. 17:41
1/5 anonim válasza:
A munkatétellel menne a legközvetlenebbül, de természetesen Newton II-ből és az egyenletesen gyorsuló mozgásra vonatkozó képletekből is kijön.
2/5 Hominida válasza:
m=15 kg, F=100 N, F=m·a (Newton II.) -> a=100/15=6,67 m/s².
t=(v–v0)/a, v=17, v0=5 -> t=(17-5)/6,67 =1,8 s.
s=((v0+v)/2)·t=11·1,8 =19,8 m.
A kezdősebességes gyorsulásnak igazából csak két képletét kell megjegyezni, azokból levezethető a többi, ahogy a 13. oldal alján látod: [link]
3/5 anonim válasza:
Hogyha már a képletek alkalmazása is kell, akkor a munkatétellel:
W = E2 – E1,
F*s = m*v2^2/2 – m*v1^2/2,
s = m*(v2^2 – v1^2)/(2*F) = (15 kg)*((17 m/s)^2 – (5 m/s)^2)/(2*100 N) = 19,8 m.
4/5 Hominida válasza:
A munkatételes változat pedig:
A mozgási energia 1/2·m·v². Kezdetben v1=5 m/s, E1=187.5 J. Végül v2=17 m/s, E2=2167,5 J. A különbözet a befektetett munkával azonos, és W=F·s. 2167,5–187,5=100·s, ebből s=19,8 m.