2015. márc. 28. 14:26
1/3 anonim válasza:
rendezed, hogy az egyik oldalt csak az x legyen és utána már be tudod írni számológépbe is
2/3 anonim válasza:
Sosem fogom megérteni, hogy hogy juthat valaki el a szögfüggvényekhez, úgy hogy egy tök alapvető egyismeretlenes egyenletet nem tud x-re rendezni. Az oktatás szégyene.
3/3 anonim válasza:
tg 18,5=3/x /*x
x*tg 18,5=3 /:tg 18,5
x=3/tg 18,5
x=8,9661