Hogyan számolom ki a számológépemmel a tg18,5egyenlő 3 per x?

2015. márc. 28. 14:26
 1/3 anonim ***** válasza:
rendezed, hogy az egyik oldalt csak az x legyen és utána már be tudod írni számológépbe is
2015. márc. 28. 14:29
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Sosem fogom megérteni, hogy hogy juthat valaki el a szögfüggvényekhez, úgy hogy egy tök alapvető egyismeretlenes egyenletet nem tud x-re rendezni. Az oktatás szégyene.
2015. márc. 28. 14:59
 3/3 anonim ***** válasza:

tg 18,5=3/x /*x

x*tg 18,5=3 /:tg 18,5

x=3/tg 18,5

x=8,9661

2015. márc. 28. 15:12