Levezeti nekem valaki, hogy ezt hogyan számolom ki?


A feladat szerint van egy téglalap alakú testünk. Oldalai legyenek 23 x 11 x 4 cm hosszúak. A test tömegét lemérve, 0,5kg-ot kapunk. A kérdés az, hogy az a rúd gyémánt-e. (Nem ez a feladat pontosan, csak megoldás menete, elve érdekelne.)


Tudjuk, hogy a gyémánt sűrűsége 3500 kg/m3.


Köszi!


2015. márc. 16. 20:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Számolj térfogatot: 0,23*0,11*0,04=0,001012[m^3]

Ebből számolj sűrűséget: 0,5/0,001012=494kg/m^3 -- ha gyémánt lenne, akkor 3500-nak kellett volna kijönni....

2015. márc. 16. 20:52
 2/3 anonim ***** válasza:
És honnan tudjuk, hogy nem üreges gyémánt?…
2015. márc. 16. 21:02
 3/3 anonim ***** válasza:

Kiszámolod a térfogatát : V=a*b*c


és a tömeget ezzel osztod el és megkapod a sűrűséget : ró=(m/V) aztán megnézed,hogy 3500 jött-e ki , ha igen akkor gyémánt , ha nem , akkor nem az.

2015. márc. 16. 22:08