A feladat szerint van egy téglalap alakú testünk. Oldalai legyenek 23 x 11 x 4 cm hosszúak. A test tömegét lemérve, 0,5kg-ot kapunk. A kérdés az, hogy az a rúd gyémánt-e. (Nem ez a feladat pontosan, csak megoldás menete, elve érdekelne.)
Tudjuk, hogy a gyémánt sűrűsége 3500 kg/m3.
Köszi!
2015. márc. 16. 20:32
1/3 anonim válasza:
Számolj térfogatot: 0,23*0,11*0,04=0,001012[m^3]
Ebből számolj sűrűséget: 0,5/0,001012=494kg/m^3 -- ha gyémánt lenne, akkor 3500-nak kellett volna kijönni....
2/3 anonim válasza:
És honnan tudjuk, hogy nem üreges gyémánt?…
3/3 anonim válasza:
Kiszámolod a térfogatát : V=a*b*c
és a tömeget ezzel osztod el és megkapod a sűrűséget : ró=(m/V) aztán megnézed,hogy 3500 jött-e ki , ha igen akkor gyémánt , ha nem , akkor nem az.