Mekkorák a szögei ennek a háromszögnek?


[link]


Kiszámoltam sin., cos., és tg képletek segítségével és α=30° és β=10° lett az eredmény, de nekünk máshogy kell ezt megoldani.


2015. márc. 22. 21:22
 1/8 anonim ***** válasza:
de csak az a 4 szög van megadva az egész feladatban?
2015. márc. 22. 21:28
 2/8 A kérdező kommentje:
csak a 40°-40° volt megadva a másik kettőt én számoltam ki, és biztos, hogy az α=30° és β=10° mert azt is kiszámoltam, de a számolást sinus, cosinus és tanges nélkül kell elvégezni és erre keresek egy másik megoldási lehetőséget
2015. márc. 22. 21:33
 3/8 anonim ***** válasza:
de oldalak hosszaira gondoltam.
2015. márc. 22. 21:39
 4/8 A kérdező kommentje:
abból is csak annyi, hogy az f+b=a oldalal
2015. márc. 22. 21:41
 5/8 anonim ***** válasza:

"Kiszámoltam sin., cos., és tg képletek segítségével"

Ezek a szögfüggvények csak derékszögű háromszögben vannak.

Hol találtál itt derékszögű háromszögeket?

2015. márc. 22. 21:49
 6/8 anonim ***** válasza:

#5 vagyok.

Mielőtt valaki kioktatna, én is ismerem a szinusz-, koszinusz-tételt, de a kérdező nem igen.

2015. márc. 22. 21:57
 7/8 A kérdező kommentje:

(a/2)/=cos40 a/b=sin(40+40-α)/sinα

a=2b cos 40 2bcos40/b=sin(80-α)/sinα

2sinαcos40=sin80cosα-sinαcos80

1,532 sinα=0,9848 cosα-0,1736sinα

1,7056sinα=0,9849cosα

sinα/cosα=0,5774

tgα=0,5774

α=30°

β=10°


[link]

2015. márc. 22. 22:11
 8/8 anonim ***** válasza:

Rajzom az nekem is van:

[link]

2015. márc. 22. 22:16