Kiszámoltam sin., cos., és tg képletek segítségével és α=30° és β=10° lett az eredmény, de nekünk máshogy kell ezt megoldani.
2015. márc. 22. 21:22
1/8 anonim válasza:
de csak az a 4 szög van megadva az egész feladatban?
2/8 A kérdező kommentje:
csak a 40°-40° volt megadva a másik kettőt én számoltam ki, és biztos, hogy az α=30° és β=10° mert azt is kiszámoltam, de a számolást sinus, cosinus és tanges nélkül kell elvégezni és erre keresek egy másik megoldási lehetőséget
2015. márc. 22. 21:33
3/8 anonim válasza:
de oldalak hosszaira gondoltam.
4/8 A kérdező kommentje:
abból is csak annyi, hogy az f+b=a oldalal
2015. márc. 22. 21:41
5/8 anonim válasza:
"Kiszámoltam sin., cos., és tg képletek segítségével"
Ezek a szögfüggvények csak derékszögű háromszögben vannak.
Hol találtál itt derékszögű háromszögeket?
6/8 anonim válasza:
#5 vagyok.
Mielőtt valaki kioktatna, én is ismerem a szinusz-, koszinusz-tételt, de a kérdező nem igen.
7/8 A kérdező kommentje:
(a/2)/=cos40 a/b=sin(40+40-α)/sinα
a=2b cos 40 2bcos40/b=sin(80-α)/sinα
2sinαcos40=sin80cosα-sinαcos80
1,532 sinα=0,9848 cosα-0,1736sinα
1,7056sinα=0,9849cosα
sinα/cosα=0,5774
tgα=0,5774
α=30°
β=10°
2015. márc. 22. 22:11
8/8 anonim válasza:
Rajzom az nekem is van: