Három szám átlaga 2010. Mennyi a harmadik szám ha az első 2 átlaga 2009? 5 szám közül az egyik megegyezik az öt szám átlagával, a második az átlaguk fele, a harmadik az átlaguk kétszerese, mennyi az átlag ha a negyedik szám 23, az ötödik pedig 34?

Kellene a levezetés is(tehát a feladatok megoldásának menete) köszi:)
2010. febr. 16. 16:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez egy feladat? =S
2010. febr. 16. 17:00
 2/2 anonim ***** válasza:

átlagot nem nagy dolog felírni...


1,

(x1+x2)/2=2009

(x1+x2+x3)/3=2010

elsőből be tudsz helyettesíteni a másodikba és megkapod x3-at.


2.

(23+34+x+x/2+2x)/5=x

ez egy sima egy ismeretlenes egyenlet, rád bízom :)

2010. febr. 16. 17:05