Kellene a levezetés is(tehát a feladatok megoldásának menete) köszi:)2010. febr. 16. 16:39
2/2 anonim válasza:
átlagot nem nagy dolog felírni...
1,
(x1+x2)/2=2009
(x1+x2+x3)/3=2010
elsőből be tudsz helyettesíteni a másodikba és megkapod x3-at.
2.
(23+34+x+x/2+2x)/5=x
ez egy sima egy ismeretlenes egyenlet, rád bízom :)