4x+2 *nagyobb vagy egyenlő* x+4/*3

----

3



2015. márc. 17. 19:56
 1/8 Tom Benko ***** válasza:
Ezt írd le normális jelölésekkel, mert így finoman szólva érthetetlen. [link] egy jó oldal ehhez.
2015. márc. 18. 07:27
 2/8 anonim válasza:

4x+2

---- >= x+4

3 ----

3

2015. márc. 18. 14:27
 3/8 anonim válasza:
Ezt nem így gondoltam írni! Sajnálom de nem lehet leírni! :(
2015. márc. 18. 14:27
 4/8 anonim ***** válasza:

Mit nem lehet leírni?


(4x+2)/3 >= x + 4/3


Ez lenne a feladat?

2015. márc. 18. 14:30
 5/8 A kérdező kommentje:

[link]

Ez lenne az.

Köszi a megírt válaszokat.

Adnátok egy weboldalt is?

Köszönöm.

2015. márc. 18. 21:15
 6/8 Tom Benko ***** válasza:

Ja! Figyelj és okulj!

\frac{4x+2}{3}\leq x+4

Így néz ki: [link]


Megoldás: rendezed x-re.

2015. márc. 18. 22:45
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja, most márleesett.


A /*3 a művelet, amit célszerű elvégezni, vagyis a 3-mal való szorzás.


Ez eltünteti a törtet a bal oldalon a jobb oldalt pedig szimplán beszorzod 3-mal:


4x + 2 <= 3x + 12


Innen:


x <= 10


Ennyi.

2015. márc. 19. 11:09
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már értem úgy nagyjából
2015. márc. 19. 18:08