Van 18db érmém. 2 és 5 forintosok . Ha ugyanannyi 2 forintosom lenne mint 5 és ugyanannyi 5 forintosom lenne mint most 2 akkor 2x ennyi pénzem lenne.2015. márc. 16. 19:10
1/2 anonim válasza:
A ketforintos erme az 2x = a
Az otforintos erme az 5x = b
z * a + k * b = y (van z darab 2 foritosod es k darab 5 forintosod osszesen Y forintod)
tudjuk meg hogy:
z + k = 18 (osszes ermeid szama)
Illetve az utolso mondat:
k * a + z * b = 2 * y (dupla annyi penzed lenne)
Remelem jot irtam :DD
2/2 anonim válasza:
2x(2a+5b)=5a+2b
a+b=18
8b=a
8(18-a)=a
144=9a
a=16
b=2