Ezt hogy írhatnám fel egyenlettel?

Van 18db érmém. 2 és 5 forintosok . Ha ugyanannyi 2 forintosom lenne mint 5 és ugyanannyi 5 forintosom lenne mint most 2 akkor 2x ennyi pénzem lenne.

2015. márc. 16. 19:10
 1/2 anonim ***** válasza:

A ketforintos erme az 2x = a

Az otforintos erme az 5x = b


z * a + k * b = y (van z darab 2 foritosod es k darab 5 forintosod osszesen Y forintod)


tudjuk meg hogy:


z + k = 18 (osszes ermeid szama)


Illetve az utolso mondat:


k * a + z * b = 2 * y (dupla annyi penzed lenne)


Remelem jot irtam :DD

2015. márc. 16. 19:16
 2/2 anonim ***** válasza:

2x(2a+5b)=5a+2b

a+b=18

8b=a

8(18-a)=a

144=9a

a=16

b=2

2015. márc. 16. 19:42