Feladat megoldás? Az XOY derékszögű kordináta rendszerben adottak az A (3, -1) B (1,1) pontok. Határozd meg az m és n valos számokat amelyekre az A és B pontok az x+my+n=0 egyenesen vannak!

2015. márc. 16. 17:54
 1/3 bongolo ***** válasza:

Ha mindkét pont rajta van az egyenesen, akkor a pontok koordinátáit beírva x,y-ba az egyenlet teljesülni fog.

A(3,-1) → x=3, y=-1 → 3 + m·(-1) + n = 0

B(1,1) → x=1, y=1 → 1 + m·1 + n = 0


Lett 2 egyenlet két ismeretlennel, oldd meg.

2015. márc. 16. 21:58
 2/3 A kérdező kommentje:
Megoldanád kérlek.?
2015. márc. 17. 13:58
 3/3 bongolo ***** válasza:

Nem, de segítek.

Ez a két egyenlet:

3 - m + n = 0

1 + m + n = 0


Add össze a két egyenletet, vagyis add össze a bal oldalakat, aztán egyenlőségjel, és add össze a jobb oldalakat (abból most 0 lesz).

Ha jól csináltad, a bal oldalon kiesett az m, csak az n maradt, azt már simán ki kell tudjad számolni.


Aztán helyettesítsd be az n-et mondjuk az első egyenletbe, csak az m marad ismeretlennek benne, azt is ki tudod számolni.

2015. márc. 17. 17:18