2015. márc. 16. 17:54
1/3 bongolo válasza:
Ha mindkét pont rajta van az egyenesen, akkor a pontok koordinátáit beírva x,y-ba az egyenlet teljesülni fog.
A(3,-1) → x=3, y=-1 → 3 + m·(-1) + n = 0
B(1,1) → x=1, y=1 → 1 + m·1 + n = 0
Lett 2 egyenlet két ismeretlennel, oldd meg.
2/3 A kérdező kommentje:
Megoldanád kérlek.?
2015. márc. 17. 13:58
3/3 bongolo válasza:
Nem, de segítek.
Ez a két egyenlet:
3 - m + n = 0
1 + m + n = 0
Add össze a két egyenletet, vagyis add össze a bal oldalakat, aztán egyenlőségjel, és add össze a jobb oldalakat (abból most 0 lesz).
Ha jól csináltad, a bal oldalon kiesett az m, csak az n maradt, azt már simán ki kell tudjad számolni.
Aztán helyettesítsd be az n-et mondjuk az első egyenletbe, csak az m marad ismeretlennek benne, azt is ki tudod számolni.