Hogyan kell a következő koordinátageometriával kapcsolatos feladatot megoldani?


Az ABC háromszög két csúcsa A (5; 1), B (–3; 4), a C csúcs pedig az y = 2x egyenletű egyenesre illeszkedik. Adjuk meg az összes ilyen háromszög súlypontjainak halmazát.


előre is köszönöm! :)


2015. márc. 11. 22:13
 1/1 anonim ***** válasza:

A(5;1), B(-3;4) és C(t;2t) által meghatározott S súlypont koordinátái x=(5-3+t)/3 illetve y=(1+4+2t)/3. Be fogjuk látni, hogy ezek a pontok is egy egyenesre illeszkednek.

Kifejezve t-ét mindkét kifejezésből adódik, hogy 3x-2=(3y-5)/2, azaz y=2x+1/3. Tehát az S súlypontok mértani helye illeszkedik az y=2x+1/3 egyenesre. Sz. Gy.

2015. márc. 12. 15:16