Most tanuljuk fizikából, és ezt a példát kaptuk háziként, de nem értem. Valaki segítene?2015. márc. 11. 18:45
1/3 anonim válasza:
A jelöléseket ""-jelbe raktam. :)
m=1000kg
t=5s
V0=36k/h--->Vvég=72km/h tehát a "delta"V= 72-36=36km/h, ami 10m/s.
1.)Ugye I=m*"delta"V, tehát a lendülete: 1000kg*10m/s=10.000 kgm/s
2.) Gyorsulását úgy is megkaphatjuk, hogy "delta"V/"delta" t, tehát a sebességet osztod az idővel=> 10m/s:5s= 2m/s"négyzet" a gyorsulása.
3.)F(erő)=m(tömeg)*a(gyorsulás). Mivel a tömege meg van adva (1000kg), és a gyorsulást előbb számoltuk ki, így csak össze kell őket szorozni: 1000kg*2m/s"négyzet"=2000N a rá ható erő.
2/3 A kérdező kommentje:
Van olyan, hogy kgm/s?
Egyébként köszönöm a segítséget! :)
2015. márc. 11. 20:15
3/3 anonim válasza:
Igen ez az impulzus (lendület) mértékegysége. I = mv a klasszikus fizikában.