Háromszög szögei és egy oldal van meg, hogyan tovább?

Egy háromszög egyik oldala 52,6 cm, az ezen az oldalon fekvő szögek: 72,8 fok és 65,46 fok. Mik a háromszög oldalai? Levezetés is kéne
2015. márc. 9. 18:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Melyik szöghöz tartozik ez az oldal?

sinus-szal vagy cosinus-szal meg lehet csinálni, de nem mondtad meg melyik ez az oldal és melyik szög melyik. Meg van adva, hogy melyik melyik?

2015. márc. 9. 19:06
 2/2 anonim válasza:

72,8°legyen alfa

65,46°ß

41,74°gamma

a c oldal pedig 52,6 cm

Szinusz tétel alapján b/c=sinß/sin gamma

amiből b-t kifejezve b=c*sinß/sin gamma b=71,87 cm

Ugyanígy szinusz tételt használva a/b=sinalfa/sinß

amiből a-t kifejezve a=b*sin alfa/sinß a=75.47 cm

2015. márc. 9. 19:14