Egy háromszög egyik oldala 52,6 cm, az ezen az oldalon fekvő szögek: 72,8 fok és 65,46 fok. Mik a háromszög oldalai? Levezetés is kéne2015. márc. 9. 18:53
1/2 anonim válasza:
Melyik szöghöz tartozik ez az oldal?
sinus-szal vagy cosinus-szal meg lehet csinálni, de nem mondtad meg melyik ez az oldal és melyik szög melyik. Meg van adva, hogy melyik melyik?
2/2 anonim válasza:
72,8°legyen alfa
65,46°ß
41,74°gamma
a c oldal pedig 52,6 cm
Szinusz tétel alapján b/c=sinß/sin gamma
amiből b-t kifejezve b=c*sinß/sin gamma b=71,87 cm
Ugyanígy szinusz tételt használva a/b=sinalfa/sinß
amiből a-t kifejezve a=b*sin alfa/sinß a=75.47 cm